+371 29247590 olga.popeiko@gmail.com
100% garantijas nemēdz būt. Galvenā darbojošās persona sadarbībā ar psihologu esat Jūs, mans godājamais klient! Un tikai no Jums ir atkarīgs vai rezultāts būs un kāds tas būs! Psihologs var palīdzet Jums tikt skaidrībā ar situāciju, palīdzēt to saskatīt no dažādām pusēm, sniegt Jums atbalstu jaunu prasmju apgūšanas brīdī. Pārejas periodā no viena stāvokļa uz citu, viņš būs Jūsu īstais „biedrs”, balsts un atbalsts, bet doties, rīkoties, mācīties un apgūt šīs noderīgās prasmes nāksies Jums pašam!
Jā, ir gadījumi, kad, pat neskatoties uz to, ka psihologs – savas jomas speciālists nepārtraukti mācās un attīstās, cilvēkam nevar palīdzēt. Taču tādi gadījumi ir ārkārtīgs retums. Bet arī tādos gadījumos – iepazīt pašam sevi – tā ir jauna pieredze, kas ļauj palūkoties uz sevi un savu dzīvi no cita skatu punkta.
Kad cilvēks saka, ka psihologs viņam nekādi nav palīdzejis, tam par iemeslu var būt
- pārak augstas, nereālas cerības;
- speciālista un klienta nesaderība;
- patiesas vēlmes sevi izprast, pielikt pūles un ar sevi strādāt, trūkums;
- reizēm ir arī tā, ka cilvēkam vieglāk ir saņemt rūpes, uzmanību un līdzjūtību (pateicoties savām problēmām un ciešanām), nevis mainīt attiecības ar tām;
- bieži cilvēkiem trūkst disciplinētības un metodikas, viņi vēlas visu un uzreiz un strādā pie tā ik pa brīdim, atkarība no noskaņojuma.
Un tomēr – ja cilvēks patiesi vēlas tikt skaidrībā ar sevi, savām attiecībām un ko dzīvē mainīt – tad psihologs vienmēr palīdz efektīvi šos mērķus sasniegt.
Pati par sevi psiholoģija nevar atrisināt ne finansu, ne cilvēka sociālās problēmas, kas arī var būt saistītas ar cilvēka psiholoģiskajām problēmām. Bet tā var palīdzēt izprast, kas notiek patiesībā, izmainīt diskomfortas situācijas uztveri, sniegt papildus enerģiju savu mērķu sasniegšanai un paplašināt rīcības iespējas.
Mūsu darbā var arī būt, ka tikšanās beigās varat izjust dziļu aizvainojumu vai cita veida diskomfortu pret speciālistu (iespējams, to pat neapzinoties), kā pret cilvēku, kurš Jums parādījis to, ko esat gadiem ilgi slēpis. Ja Jūs turpināsiet sadarbību, šis apvainojums visticamāk pāries. Tas kļūs par vienu no veidiem kā mainīties un sevi attīstīt. Rezultātā, aizvainojuma pret psihologu sajūtas vietā var rasties pateicības sajūta par viņa atklātību.
Pēc manām domām, svarīgi ir arī saprast, ka ja Jūs kas mulsina, satrauc, aizvaino vai dara piesardzīgu, svarīgi to atklāti un uzreiz izrunāt. Kādēļ? Jo Jūsu neatklātība ar psihologu var nozīmēt, ka Jūs nevēlaties būt atklāts pat ar sevi. Turklāt Jūs zaudējat lielisko iespēju tikt skaidrībā ar šīm savām jūtām un saprast, kas aiz tām ir patiesībā.
Следующая > |
---|